fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sądzie i urzędzie

Ile zapłacimy za abonament rtv w 2019 r.

Fotolia
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przypomina o ustawowym obowiązku rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych oraz wnoszenia opłat abonamentowych.

Jak płacić

Rejestracji można dokonać w każdej placówce Poczty Polskiej S.A. lub online, pod adresem: https://rtv.poczta-polska.pl

KRRiT informuje, że umowy podpisane z operatorami telewizji satelitarnej lub kablowej nie zwalniają z ustawowego obowiązku wnoszenia opłaty abonamentowej.

Na stronie internetowej Poczty Polskiej S.A. znajdują się szczegółowe informacje dotyczące abonamentu rtv, wysokości opłat i warunków otrzymania zniżki. W sprawach abonamentowych Informacji udzielają konsultanci Contact Center PP S.A. pod numerem infolinii 43 842 06 06 (opłata wg cennika operatora).

Kary

Zgodnie z art. 7 ust. 1. ustawy o opłatach abonamentowych, kara za używanie niezarejestrowanego odbiornika to trzydziestokrotność miesięcznej opłaty abonamentowej. Dlatego KRRiT przypomina o obowiązku zarejestrowania odbiorników rtv.

Poczta Polska S.A., jako operator wyznaczony jest zobowiązana do przeprowadzania kontroli rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych.

Ile zapłacimy w 2019 r.

Wysokość opłat abonamentowych rtv w 2018 i 2019 roku

- Opłata za 1 miesiąc za odbiornik radiofoniczny wynosi 7,00 zł Opłata za 1 miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny wynosi 22,70 zł.

- Wysokość opłat abonamentowych za używanie odbiornika telewizyjnego lub telewizyjnego i radiofonicznego z uwzględnieniem zniżek z tytułu wnoszenia opłat za okres dłuższy niż 1 miesiąc.

Wysokość opłat abonamentowych za używanie odbiornika radiofonicznego z uwzględnieniem zniżek z tytułu wnoszenia opłat za okres dłuższy niż 1 miesiąc

WAŻNE! Warunkiem skorzystania ze zniżki jest wniesienie przez Abonenta opłaty z góry w terminie do 25-go dnia pierwszego miesiąca okresu rozliczeniowego.

Źródło: KRRiT
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA