fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Igor Muszyński nowym partnerem w praktyce Energetyki SSW

ROL
Igor Muszyński, jeden z najbardziej doświadczonych prawników w obszarze energetyki w Polsce, dołączył jako partner do SSW Pragmatic Solutions. W latach 1993-1998 był doradcą Ministra Gospodarki w zespole Energy Restructuring Group, który opracował projekt Prawa energetycznego uchwalonego w 1997 r. Brał też udział w negocjacjach Traktatu Karty Energetycznej.

Igor doradzał w wielu transakcjach finansowania budowy i zakupu elektrowni oraz innych projektów energetycznych i infrastrukturalnych, zarówno konwencjonalnych, jak i odnawialnych źródeł energii – w tym jedynego w Polsce istniejącego off-shore – podmorskiego układu przesyłowego prądu stałego Polska-Szwecja. Reprezentował elektrownie i wiele innych podmiotów w negocjacjach umów sprzedaży oraz dystrybucji energii, ciepła i surowców.

Z sukcesami reprezentował przedsiębiorstwa energetyczne i odbiorców energii i gazu w sprawach prowadzonych przed Prezesem URE, Prezesem UOKiK, Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Sądem Najwyższym. Stale występuje jako pełnomocnik w wielu procesach sądowych i mediacjach w sektorze energetycznym. Reprezentował również klientów z branży energetycznej przed Komisją Europejską w sprawach z zakresu niedozwolonej pomocy publicznej.

Igor Muszyński zajmuje się również legislacją dotyczącą energetyki, w tym energetyki odnawialnej. Jest autorem wielu publikacji naukowych na temat prawa energetycznego.

Jego wiedza i doświadczenie zostały również docenione w wielu międzynarodowych rankingach, według których od lat jest wśród najlepszych prawników w swojej dziedzinie: Chambers Europe (Band 1, Energy and Natural Resources), Legal 500 (Hall of Fame, Energy and Natural Resources) oraz IFLR 1000 (Highly regarded, Energy and Infrastructure).

Sektor energetyczny od samego początku jest w DNA naszej firmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak doskonały specjalista dołączył do SSW. W najbliższych latach, kraje Europy Środkowo-Wschodniej będzie mierzyć się z ogromnym wyzwaniem – transformacją energetyczną. Jesteśmy szczęśliwi, że będziemy mogli stawić czoła tym wyzwaniom z jednym z najlepszych zespołów w regionie. – mówi Piotr Spaczyński, Partner Zarządzający w SSW Pragmatic Solutions.

Przed rozpoczęciem współpracy z SSW, Igor Muszyński kierował praktyką energetyczną w warszawskich kancelariach: Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy, Chadbourne &Parke, White&Case oraz Weil, Gotshal & Manges.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA