fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Eversheds Sutherland doradcą Cogito Capital Partners w rundzie finansowania HomeDoctor wartej 3.7 miliona euro

Porada lekarska przez internet
Wizyta u lekarza on-line
Adobe Stock
HomeDoctor, spółka mająca biura w Warszawie i Amsterdamie, rozwijająca internetową platformę typu marketplace oferującą telekonsultacje i organizację domowych wizyt lekarskich ogłosiła zamknięcie rundy A z wynikiem 3,7 mln euro, w której zainwestował fundusz Cogito Capital Partners. W kwestiach prawnych funduszowi doradzali prawnicy Eversheds Sutherland z biur w Warszawie: Michał Karwacki, Marta Gadomska-Gołąb, Joanna Polkowska, Agnieszka Sagan-Jeżowska, Kamil Ciodyk i Anna Wesołowska oraz Amsterdamie: Jeroen Hoekstra i Yannie Lam.

HomeDoctor, założony w 2016 roku, jest liderem na polskim rynku w zakresie udzielania porad medycznych on-line oraz świadczenia usług zdrowotnych w domach pacjentów. Spółka działa jako platforma usług medycznych b2b2c i b2c, która umożliwia zarówno konsultacje online, jak i telefoniczne (kanał telemedyczny) oraz umówienie wizyty lekarskiej (wizyta domowa). Home Doctor to także kluczowy partner dla największych ośrodków medycznych i ubezpieczycieli w Polsce.

HomeDoctor wykorzysta inwestycję do dalszego rozwoju swojej działalności w Polsce, budowania zespołu i potencjału w celu dalszej ekspansji geograficznej i budowania partnerstw strategicznych mających na celu rozbudowanie oferty firmy i jej zasięgu rynkowego. Firma planuje rozszerzyć swoje usługi na inne kraje europejskie, opierając się na rosnącym zastosowaniu telemedycyny, zmianach regulacyjnych i rozwoju cyfrowej opieki zdrowotnej w całej Europie.

„Cieszymy się, że możemy wspierać produkty i plany ekspansji rynkowej HomeDoctor. Oferta firmy spełnia potrzeby i preferencje pacjentów w zakresie przystępnych cenowo i łatwo dostępnych usług zdrowotnych, świadczonych zarówno online jak i bezpośrednio do ich domów, a także stanowi przełom w branży opieki zdrowotnej " - mówi Sylwester Janik, Partner Generalny w Cogito.

„Misją Home Doctor jest przekształcenie tradycyjnego modelu opieki zdrowotnej, przed którym stoją problemy związane z dostępnością, i dostarczanie usług zdrowotnych konsumentom w sposób bezproblemowy, zorientowany na pacjenta. Cieszymy się, że Cogito jest na pokładzie, wspiera nasze plany i wzmacnia naszą zdolność do realizacji naszej ambitnej strategii rozwoju i ekspansji " - mówi Szymon Horaczuk, założyciel i prezes HomeDoctor

Cogito Capital Partners to fundusz VC & Growth z siedzibą w Warszawie i Nowym Jorku. Cogito inwestuje w spółki technologiczne na późnym i wczesnym etapie rozwoju, działające głównie w Europie Środkowo-Wschodniej i innych krajach europejskich, mające potencjał globalnej ekspansji. Cogito koncentruje się przede wszystkim na kluczowych sektorach technologii B2B: oprogramowaniu dla przedsiębiorstw, fintech / insurtech, diagnostyce medtech / telemedycynie i IoT, współpracując z przedsiębiorcami poszukującymi inwestorów obecnych w regionie CEE i globalnym zasięgu.

HomeDoctor, założony w 2016 roku, jest liderem na polskim rynku w zakresie udzielania porad medycznych on-line oraz świadczenia usług zdrowotnych w domach pacjentów. Spółka prowadzi platformę usług medycznych on-line, która umożliwia zarówno konsultacje online, jak i telefoniczne (kanał telemedyczny) oraz umówienie wizyty lekarskiej (wizyty domowe). W ciągu ostatnich 2 lat HomeDoctor przeprowadził tysiące konsultacji internetowych w całej Polsce oraz wizyty domowe w 20 miastach, współpracując z ponad 350 lekarzami.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA