fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

White & Case doradza Play Communications, Novator oraz Olympia przy wezwaniu ILIAD S.A. na sprzedaż akcji Play

Fotorzepa, Grzegorz Psujek
Międzynarodowa kancelaria White & Case LLP doradzała Play Communications SA (Play), wiodącemu operatorowi komórkowemu w Polsce, oraz jego głównym akcjonariuszom Novator i Olympia w związku z ogłoszonym przez ILIAD SA wezwaniem do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji Play o wartości 2,2 mld euro.
 

- White & Case doradza Play od 2014 r. W 2017 roku doradzaliśmy przy pierwszej ofercie publicznej na GPW o wartości 1 mld euro – powiedział Ian Bagshaw, partner w White & Case, który kierował zespołem transakcyjnym. - Nasz transgraniczny zespół prawników z Warszawy i Londynu doradzał przy złożonej, ale zakończonej sukcesem, transakcji przejęcia obejmującej wycofanie spółki z giełdy. Jest to największa tego rodzaju transakcja w Europie Środkowo-Wschodniej.

Play jest wiodącym w Polsce operatorem komórkowym, posiadającym ponad 15 mln abonentów i udział w rynku wynoszący 28 proc.

Novator, założony w 2004 r. przez islandzkiego przedsiębiorcę i międzynarodowego inwestora, Thora Björgólfssona, specjalizuje się w inwestowaniu w przedsiębiorstwa z sektorów telekomunikacji, zdrowia i mediów/technologii.

Olympia jest międzynarodową grupą inwestycyjną, obecną w dziesięciu krajach i działającą na skalę międzynarodową w sektorach handlu detalicznego, produkcji, dystrybucji, oprogramowania biznesowego, telekomunikacji i nieruchomości.

Zespołem White & Case, który doradzał przy transakcji, kierował partner Ian Bagshaw (Londyn). W skład zespołu weszli partnerzy Marc Israel (Londyn) oraz Marcin Studniarek (Warszawa), partner lokalny Rafał Kamiński (Warszawa), counsel Jakub Gubanski oraz counsel Grzegorz Jukiel (obaj z biura w Warszawie), a także prawnicy Ben von Maur i Elena Ruggiu (oboje z Londynu) oraz Damian Lubocki (Warszawa).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA