fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ustrój i kompetencje

Nowe pomysły PiS na zmiany ordynacji w wyborach samorządowych

123RF
PiS chce zlikwidować drugą turę wyborów samorządowych na wójta, burmistrza i prezydenta miasta – ujawnił Sławomir Neumann, polityk PO.

Neumann powiedział "Gazecie Wyborczej", że o szczegółach dot. zmian ordynacji w wyborach samorządowych, dowiedział się o jednego z polityków PiS.

Wśród proponowanych zmian jest wprowadzenie tylko jednej tury w wyborach na wójta, burmistrza i prezydenta, jednomandatowe okręgi w powiatach powyżej 20 tys. mieszkańców, a co więcej w wyborach powyżej powiatów nie będą mogły startować komitety obywatelskie, lecz tylko partyjne.

- Dla mnie takie manipulowanie przy ordynacji wyborczej jest niczym innym, jak przechylaniem boiska po to, żeby uzyskać określony rezultat, kiedy się nie ma odpowiedniego poparcia – skomentowała projekt PiS Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej.

Przypomnijmy, iż wcześniej PiS zapowiedział wprowadzenie ograniczenia kadencji wójtów, burmistrzów i prezydentów do dwóch z mocą wsteczną. Partia Jarosława Kaczyńskiego ogłosiła też utworzenie metropolii warszawskiej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA