fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyrektor generalny może przenieść urzędnika na inne stanowisko

www.sxc.hu
W sytuacji, gdy jest to uzasadnione potrzebami urzędu, dyrektor generalny może przenieść urzędnika na inne stanowisko. Nie może jednak dokonać takiej niekorzystnej zmiany warunków pracy lub płacy, która nie łączy się ze zmianą stanowiska.

Urzędnik służby cywilnej ma zostać przeniesiony na inne stanowisko w tym samym urzędzie, w tej samej miejscowości. Jest to spowodowane tym, że w związku z zaprzestaniem wykonywania części zadań na dotychczasowym stanowisku ma dojść do jego likwidacji i utworzenia nowego stanowiska, z zakresem obowiązków obejmującym tylko część wcześniejszych zadań. Urzędnik uważa, że celem tej zmiany jest wyłącznie zmniejszenie mu wymiaru zatrudnienia. Czy będzie mógł zakwestionować zgodność takiego rozwiązania z przepisami?

Tak. W art. 62 ust. 1 ustawy o służbie cywilnej (dalej: u.s.c.) przewidziano, że jeżeli jest to uzasadnione potrzebami urzędu, dyrektor generalny może w każdym czasie przenieść urzędnika służby cywilnej na inne stanowisko w tym samym urzędzie w tej samej lub w innej miejscowości, uwzględniając jego przygotowanie zawodowe. W takim przypadku urzędnik zachowuje prawo do dotychczasowego wynagrodzenia, jeżeli jest ono wyższe od przysługującego na nowy...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA