fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Niemcy: Uchodźcy z zakazem wejścia na basen

PAP/EPA
Władze miasta Bornheim w zachodnich Niemczech zakazały uchodźcom korzystania z publicznych basenów, po otrzymaniu kilku skarg od kobiet, na "agresywne seksualne zachowania" osób starających się o azyl w Niemczech.

Rzecznik lokalnych władz poinformował, że zakaz obejmuje starających się o azyl w Niemczech mężczyzn powyżej 18 roku życia. To efekt sześciu skarg jakie wpłynęły do władz, a które dotyczyły "agresywnych seksualnych zachowań", jakich uchodźcy mieli dopuszczać się w czasie korzystania z basenu. Podjęte przez władze środki mają być sygnałem dla uchodźców, że prawa kobiet w Niemczech są nienaruszalne.

Urzędnicy odwiedzili trzy ośrodki dla uchodźców znajdujące się w pobliżu basenów, informując przebywające tam osoby o wprowadzonym zakazie. Urzędnicy tłumaczyli również, w jaki sposób należy zachowywać się na basenie. Zakaz ma zostać zniesiony w momencie, gdy uchodźcy przyjmą do wiadomości jakich reguł powinni przestrzegać podczas korzystania z publicznej pływalni, a to z kolei ma być oceniane w trakcie rozmów przeprowadzanych z uchodźcami przez pracowników socjalnych.

Miasto Bornheim jest położone ok. 20 km od Kolonii. W tym ostatnim mieście w noc sylwestrową doszło do licznych ataków na kobiety, których sprawcami w większości byli imigranci. Wydarzenia z Kolonii doprowadziły do znacznego wzrostu nieufności Niemców wobec uchodźców - z sondażu przeprowadzonego przez telewizję ARD wynika, że 48 proc. mieszkańców tego kraju obawia się imigrantów napływających do Niemiec z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

W 2015 roku do Niemiec przybyło ok. 1,1 mln osób, które starają się o azyl w tym kraju. Większość z nich pochodzi z Syrii, Iraku i Afganistanu.

Zobacz także:

Eurowizja bez Polski?

 

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA