fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

AXA może działać samodzielnie w Chinach

Bloomberg
Francuskie towarzystwo ubezpieczeniowe otrzymało jako pierwsze od władz w Chinach prawo działania w tym kraju bez konieczności wiązania się z miejscowym partnerem — ogłosił w Paryżu minister Bruno Le Maire.

- Otrzymaliśmy zniesienie dla AXA obowiązku tworzenia spółki j. v. z chińskim partnerem. Będzie to pierwsze francuskie przedsiębiorstwo, które podwyższy w niej swój udział do 100 proc. i będzie mogło działać na chińskim terytorium posiadając w 100 procentach filię bez chińskiego partnera — powiedział minister gospodarki i finansów w telekonferencji z kilkoma dziennikarzami po zakończeniu rozmów ze swym chińskim odpowiednikiem — pisze Reuter.

Według Le Maire, Francja otrzymała także pozytywną ocenę wniosku banku BNP Paribas w sprawie zezwolenia mu na trzymanie papierów dłużnych i realizowanie płatności. Władze chińskie zezwoliły odrębnie firmie Amundi na zwiększenie udziału w chińskiej spółce j. v. Amundi „stanie się zatem pierwszym podmiotem od zarządzania dużymi majątkami ze statusem większościowego udziałowca w konkretnej spółce i mogącym działać w takim charakterze w Chinach” — podkreślił minister.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA