fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport

Ursus: Inwestor zerwał negocjacje

materiały prasowe
Chętnych do sprzedaży akcji lubelskiej spółki jest tak wielu, że poniedziałkowy handel jej walorami nie może wystartować. Rano teoretyczny kurs otwarcia był na poziomie ok. 56 groszy, co oznacza spadek o prawie 60 proc. względem ceny odniesienia z poprzedniej sesji.

Negatywna reakcja rynku ma związek z informacją o zerwaniu negocjacji dotyczących udzielenia finansowania spółce Ursus Bus. Jak podaje Ursus, że negocjacje zostały zerwane bez podania konkretnej i jednoznacznej przyczyny.

W połowie września Ursus podpisał z Enerkon Solar International oraz Japan Venture Fund dokument, w którym zostały uzgodnione warunki transakcji dotyczącej inwestycji w Ursus Busa i Ursusa. Spółka miała otrzymać 30 mln USD finansowania w formie pożyczki zabezpieczonej na 49 proc. akcji Ursus Bus oraz na 7 proc. akcji Ursus. oraz gwarancją kredytową. Dodatkowo w okresie inwestycji Enerkon Solar International miał mieć zagwarantowane dla swojego przedstawiciela miejsce w radzie nadzorczej Ursus Bus.

Nowy inwestor to szansa dla Ursusa na wyjście z kłopotów finansowych, które jesienią 2018 r. doprowadziły do otwarcia przyspieszonego postępowania układowego celem ochrony spółki przed wierzycielami, które jednak decyzją sadu niedawno zostało umorzone. W odpowiedzi zarząd Ursusa wniósł zażalenie na to postanowienie sądu. Działania Ursusa spółki pełną akceptacją rady wierzycieli, która poparła dalsze prowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego w formie przyśpieszonego postępowania układowego, zgodnie z planem restrukturyzacyjnym.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA