fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport morski

STX France: nowe propozycje Paryża

materiały prasowe
Francja złoży Włochom nowe propozycje w sprawie stoczni STX France z Saint-Nazaire w nadziei dojścia do porozumienia na dwustronnym szczycie pod koniec września ws. jej kontroli.

- Moim pragnieniem, moim życzeniem jest dojście do końca września do porozumienia z naszymi włoskimi przyjaciółmi w sprawie tej stoczni, pod koniec tygodnia wznowię rozmowy z moim włoskim odpowiednikiem — oświadczył w informacyjnym kanale tv LCI minister gospodarki i finansów, Bruno Le Maire. — W najbliższych dniach złożymy nowe propozycje i mam nadzieję, że 27 września na szczycie włosko-francuskim, prezydent Francji i premier rządu Włoch będą mogli osiągnąć umowę w ważnym dwustronnym przemyśle stoczniowym — dodał.

Rząd Francji znacjonalizował pod koniec lipca stocznię po odmowie przez włoską grupę Fincantieri, która odkupiła większość udziałów od właściciela z Korei, podzielenia się z Francją równą kontrolą nad tą stocznią. Jednocześnie zaproponował Włochom rozszerzenie współpracy w wojskowym przemyśle stoczniowym.

- Jeśli nie dojdzie do umowy, utrzymamy nacjonalizację, ale powtarzam: nie wierzę w taką przyszłość stoczni z Saint-Nazaire, nie wierzę, że to będzie najlepsze rozwiązanie — powiedział minister.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA