fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Szwecja: Kazach zatrzymany za przygotowywanie zamachu

Adobestock
Obywatel Kazachstanu jest przesłuchiwany w związku z podejrzeniem o udział w terrorystycznym spisku. Mężczyzna został aresztowany w mieście na północny Szwecji przypadkiem - po zwykłym wykroczeniu na drodze.

Mężczyzna, który zaprzecza zarzutom, został tymczasowo aresztowany w piątek. Zatrzymany to ponad 30-letni obywatel Kazachstanu, mieszkający w okolicy Östersund.

Kazach został aresztowany w centrum Östersund w środę za to, co wydawało się zwykłym wykroczeniem drogowym. Policja jednak szybko wszczęła śledztwo w jego sprawie, w kierunku podejrzenia popełnienia przestępstwa w postaci przygotowania do morderstwa. Później zarzuty rozszerzono jeszcze bardziej - na uczestnictwo w spisku mającym na celu popełnienie aktu terrorystycznego.

Według szwedzkich mediów policja podejrzewa, że ??mężczyzna, który w Szwecji mieszkał z żoną i dziećmi, miał zamiar dokonać masakry, wjeżdżając autem w przechodniów. Nie podano na razie szczegółów ze śledztwa, ale prokurator, cytowany przez agencję TT, powiedział, że dokonano już długiego przesłuchania Kazacha a w planach są kolejne.

Choć na razie nie ma innych podejrzanych, to w szwedzka definicja przepisów o spisku terrorystycznym odgórnie zakłada, że w przestępstwo musiało być zaangażowanych więcej osób, niż tylko jedna. Władze nie poinformowały na razie, dlaczego podejrzewają, że Kazach działał w porozumieniu z kimś innym.

Źródło: rp.pl/ TT
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA