fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

W Japonii sprzedano już 1,5 mln konsol Nintendo Switch

Bloomberg
Sprzedaż konsol hybrydowych Nintendo Switch w Japonii przekroczyła próg 1,5 mln egzemplarzy niemal trzykrotnie szybciej, niż PlayStation 4 – wynika z danych MediaCreate.

W ciągu pierwszych 26 tygodni od marcowej premiery w Japonii sprzedano ponad 1,5 mln egzemplarzy Nintendo Switch. Aktualnie najpopularniejsza na świecie konsola Sony PlayStation 4 ten sam próg w Japonii osiągnęła dopiero po 69 tygodniach od premiery w 2013 roku.

Globalnie sprzedaż Nintendo Switch sięgnęła 4,7 mln egzemplarzy pod koniec lipca 2017. Wysokiemu zainteresowaniu nabywców nie może sprostać produkcja sprzętu. Konsola Nintendo Switch pozostaje wyprzedana na rynku japońskim i amerykańskim, łącznie odpowiadających za 69 proc. przychodów firmy.

Zgodnie z prognozami Nintendo do końca roku fiskalnego wyniki sprzedaży konsoli mają sięgnąć 10 mln urządzeń. Podobne wyniki w pierwszym roku sprzedaży odnotowała produkowana przez Microsoft konsola Xbox One.

Switch to ostatni model konsoli do gier Nintendo, łączący w sobie elementy konsoli domowej i przenośnej dzięki modularnemu projektowi obejmującemu odłączane kontrolery i stację dokującą.

MediaCreate to japońska spółka analityczna gromadząca dane na temat wyników sprzedaży na lokalnym rynku gier.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA