fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TV.RP.PL

Masz kredyt w banku? To nie przeszkoda, aby go zmienić

Chciałbyś zmienić swój bank na lepszy, ale odstrasza cię perspektywa załatwiania związanych z tym formalności? Zupełnie niepotrzebnie. Dzisiaj przeniesienie konta z jednego banku do drugiego jest naprawdę łatwe i wymaga tylko krótkiej wizyty w placówce.

Polacy wcale nie tak rzadko zmieniają swój bank. Powody są różne. Może być to np. niezadowolenie z produktów finansowych, rozczarowanie obsługą czy też brak oddziału banku w pobliżu miejsca zamieszkania.

„Przeniesienie rachunku jest banalnie proste. Wystarczy odwiedzić placówkę banku […], wypełnić krótki wniosek i podpisać upoważnienie dotyczące przeniesienia usług. Doradca bankowy załatwi wszystkie formalności, tzn. zamknie konto w dotychczasowym banku, przeniesie stałe zlecenia i pełnomocnictwa, a także przekaże informację o dokonanej zmianie np. urzędowi skarbowemu czy pracodawcy” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy w Credit Agricole.

Co ważne, przeszkodą w przeniesieniu konta nie są kredyty ani pożyczki powiązane z rachunkiem: w nowym banku można wziąć kredyt konsolidacyjny i dzięki temu spłacić poprzednie zobowiązania.

Cały proces przejścia z jednego banku do drugiego trwa nie więcej niż kilka dni.

Źródło: infoWire.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA