fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

„Join The Dots/Unire le distanze”: Polscy artyści pokażą się we Włoszech

.imagomundiart.com
30 maja we włoskim Trieście otwarta zostanie wystawa „Join The Dots/Unire le distanze”, będąca częścią inicjatywy Imago Mundi Fundacji Benetton. W jej ramach zaprezentowane zostaną prace polskich artystów.

Imago Mundi jest kolekcją sztuki współczesnej obejmującą tysiące dzieł, wykonanych na zlecenie włoskiego przedsiębiorcy Luciano Benettona, który gromadził je, podróżując po całym świecie.

 

Uznani artyści, którzy zaangażowali się w projekt, zrobili to w ramach wolontariatu. Wykonali po jednej pracy, mając swobodę w tworzeniu. Jedynym wymogiem był format prac, który określony został na 10 x 12 centymetrów.

W inicjatywę zaangażowali się także artyści z Polski. 30 maja Trieście zaprezentowany zostanie nowy etap projektu, pokazujący sztukę współczesną jako element łączący obszar Morza Śródziemnego i Środkową Europę oraz Bałkany i Bliski Wschód.

W pracach, które zaprezentowane zostaną na ekspozycji obserwować będzie można eksperymenty z technikami oraz materiałami, takimi jak plastik, gips, grafity, spreje, farby olejne, zdjęcia i wiele innych.

Poruszone zostaną również tematy polityczne i społeczne, w tym między innymi kwestie równości płci. Nie zabraknie także odniesień do osobistych doświadczeń twórców.

Wśród polskich artystów, których prace oglądać będzie można na wystawie, znalazły się między innymi: Jolanta Ciesielska, Agnieszka Zagirska, Kamila Ślefarska czy Katarzyna Podpora.

„219 prac opowiada o nowej artystycznej wizji Polski: odważnej, inspirującej i pomysłowej, zdolnej do reprezentowania, wspierania, wzmacniania i przyspieszania nowego świata” - piszą organizatorzy wystawy. „Ze swobodą wtapiają się w przestrzeń, jaką wyznacza z jednej strony głębokie przyswajanie przeszłości, a z drugiej niezwykła zdolność patrzenia w przyszłość” - dodają.

W projekt zaangażowało się 38 krajów z całego świata.

Wystawę „Join The Dots/Unire le distanze” oglądać można do 2 września w Trieście.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.imagomundiart.com.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA