fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Tajemniczy monolit na pustyni w Utah

AFP
Urzędnicy departamentu zajmującego się dziką przyrodą w Utah podczas liczenia owiec z helikoptera dostrzegli na środku pustyni tajemniczy, metalowy monolit. .

Załoga helikoptera zajmowała się liczeniem pogłowia owcy wielkorogiej, gdy wśród czerwonych głazów pustyni dostrzegli nietypowy dla tego miejsca obiekt - metalowy monolit.

Po wylądowaniu zaintrygowani biolodzy obejrzeli z bliska znalezisko - trójkątny w przekroju słup jest głęboko osadzony w ziemi, gładki, wysoki na 3,5 metra. Większości obserwatorów przedmiot kojarzy się z monolitem z "Odysei Kosmicznej" Stanleya Kubricka z 1968 roku.

Nie wiadomo, jak, po co i dlaczego monolit trafił w to miejsce.

Pilot śmigłowca Bret Hutchings przyznał, że jest to najdziwniejsza rzecz, na jaka się naktnął przez wszystkie lata pracy.

Funkcjonariusz Nick Street z Utah Highway Patrol uważa, że monolit nie pochodzi z innego świata, ale nie ustalono jeszcze, kto stworzył i osadził na pustyni, co wymagało wielu godzin pracy.

Wśród komentatorów komentujących to znalezisko  w mediach społecznościowych jest wielu, którzy uważają, że nie ma w tym nic dziwnego. "To żadna tajemnica, sztuka konceptualna jest nielegalnie uprawiana w odległych częściach Utah, skąd jest następnie przemycana do miejsc takich jak Londyn i Nowy Jork" - pisze jeden z nich.

Jeśli jest to dzieło sztuki i jego autor zostanie ustalony - grozi mu odpowiedzialność karna:  na terenach publicznych, a takim jest pustynia, umieszczanie jakichkolwiek instalacji czy dzieł sztuki jest zakazane.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA