fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Dwie i pół godziny w lodzie. Austriak pobił rekord świata

fot. mat. pras. /7minds.at
Josef Koeberl spędził 2 godziny, 30 minut i 57 sekund w wykonanej na zamówienie szklanej kabinie, wypełnionej do ramion Austriaka kostkami lodu. Tym samym pobił - zresztą własny - jeden z najdziwniejszych rekordów świata.

Do wypełnienia kabiny potrzeba było ponad 200 kilogramów kostek lodu. Koeberl wszedł do środka w samych kąpielówkach.

Austriak tłumaczył, że aby przetrwać 151 minut w lodzie, próbował skupić się na pozytywnych emocjach. - Walczę z bólem, wizualizując pozytywne emocje, dzięki czemu mogę stłumić tę falę bólu - powiedział Koeberl reporterom. - W ten sposób mogę znieść - tłumaczył.

Po tym, jak pomocnicy wyjęli go ze szklanej zamrażarki, powiedział, że słońce „naprawdę wspaniale” ogrzewało go na plecach. Po pobiciu rekordu z przyjemnością skosztował... lodów. Przez cały czas monitorowano jego temperaturę, a po wyjściu jego stan zdrowia sprawdzono w karetce.

fot. mat. pras. /7minds.at

Próbie Koeberla na rynku w mieście Melk, w kraju związkowym Dolna Austria, przyglądała się grupka gapiów. Austriak pobił ustanowiony w Wiedniu własny rekord z sierpnia 2019 roku o 22 minuty.

Koeberl planuje jeszcze raz pobić swój rekord - w przyszłym roku w Los Angeles. Jego ekipa zapewnia,  że osobisty rekord Koeberla jest również aktualnym rekordem świata, jeśli chodzi o jak najdłuższe wystawianie organizmu na działanie lodu. Wcześniejszy rekord został ustanowiony przez Chińczyka Jina Songhao w Xiamen w Chinach w 2014 roku.

Źródło: rp.pl/ AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA