fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Dlaczego nie wysłano alertu RCB w Zakopanem?

Fotorzepa/ Bartosz Jankowski
- W sprawie zagrożeń meteorologicznych Rządowe Centrum Bezpieczeństwa współpracuje z IMGW. Dzisiaj Instytut nie wydał ostrzeżeń meteorologicznych, które mogły być przesłanką do wysłania alertu RCB. Prognozował natomiast wystąpienie słabych burz w Tatrach - powiedziała w rozmowie z Onetem Bożena Wysocka z biura prasowego RCB.

W grupę turystów, która przebywała w okolicy Giewontu w Tatrach, uderzył piorun. Według oficjalnego komunikatu rzeczniczki pogotowia ratunkowego w Krakowie 2 osoby nie żyją, w tym jedno dziecko, 25 osób jest poszkodowanych. Jednak nieoficjalnie wiadomo, że ofiar jest więcej.

Dowiedz się więcej: Piorun uderzył w Giewont, są ofiary

Bożena Wysocka z biura prasowego Rządowego Centrum Bezpieczeństwa przyznała w rozmowie z Onetem, że alert RCB nie był dziś wysyłany do osób przebywających w Zakopanem. - W sprawie zagrożeń meteorologicznych Rządowe Centrum Bezpieczeństwa współpracuje z IMGW. Dzisiaj Instytut nie wydał ostrzeżeń meteorologicznych, które mogły być przesłanką do wysłania alertu RCB. Prognozował natomiast wystąpienie słabych burz w Tatrach - tłumaczyła.

- Należy pamiętać, że silne burze w górach są zjawiskiem powszechnym, gwałtownym często nie dającym się odpowiednio wcześniej przewidzieć. Dlatego przed planowanymi górskimi wycieczkami warto śledzić komunikaty pogodowe - zauważyła Wysocka.

"W związku z trudną sytuacją w Tatrach premier Mateusz Morawiecki uda się na południe Polski" - zapowiedział na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA