fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Sąd w Olsztynie: Zbigniew Ziobro uniknie płacenia grzywny

Zbigniew Ziobro
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
W piątek Sąd Okręgowy w Olsztynie uchylił postanowienie wydane przez sędziego Pawła Juszczyszyna.

W styczniu olsztyński sędzia Paweł Juszczyszyn wydał zarządzenie, w którym wezwał Zbigniewa Ziobrę, ministra sprawiedliwości, do przesłania sądowi „oryginałów lub urzędowo poświadczonych odpisów dokumentów w postaci korespondencji pomiędzy marszałkiem Sejmu RP i ministrem sprawiedliwości w sprawie potwierdzenia statusu sędziego osób, które poparły kandydatów na członków KRS". Sąd zastrzegł, że dokumenty mają być przesłane bez jakiejkolwiek ingerencji w ich treść, w szczególności bez anonimizacji danych w nich zawartych. Ziobro miał nadesłać te dokumenty w ciągu tygodnia od doręczenia mu postanowienia pod groźbą grzywny.

Czytaj więcej na ten temat:

W piątek Sąd Okręgowy w Olsztynie uchylił to postanowienie sędziego Pawła Juszczyszyna z uwagi "na zmianę okoliczności sprawy". Jak czytamy na stronie internetowej sądu, "Ministerstwo Sprawiedliwości pismem z 10 lutego 2020 r. udzieliło informacji, nie przedstawiając jednocześnie dokumentów w postaci żądanej korespondencji".

W komunikacie podkreślono, że "wydane w dniu 3 lipca 2020 r. wyrok i postanowienie w sprawie o sygn. akt 1302/19 są prawomocne i nie podlegają dalszemu zaskarżeniu."

Sąd nie podjął natomiast jeszcze decyzji w sprawie grzywien nałożonych przez sędziego Pawła Juszczyszyna na Szefową Kancelarii Sejmu Agnieszkę Kaczmarską za nieokazanie dokumentów dotyczących wyborów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa (chodzi o zgłoszenia oraz wykaz obywateli i sędziów popierających kandydatów na członków KRS oraz oświadczeń obywateli lub sędziów o wycofaniu poparcia dla tych kandydatów).

Czytaj więcej na ten temat:

- Szefowa Kancelarii Sejmu zaskarżyła decyzję o nałożeniu na nią obu grzywien. Termin posiedzenia w tym przedmiocie w najbliższym czasie zostanie wyznaczony - poinformował w komunikacie sędzia Adam Barczak z SO w Olsztynie.

Czytaj także:

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA