fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ścieżki kariery

Czas na aktywizację kobiet w finansach

Fotolia
Konferencja „Women in Finance" organizowana przez CFA Society Poland oraz Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami, zbliża się wielkimi krokami.

28 listopada w siedzibie GPW odbędzie się dyskusja na temat aktywności i roli kobiet w sektorze finansowym (jej szczegóły oraz rejestracja na stronie internetowej CFA Poland). Temat budzi dużo emocji, gdyż jak przekonują organizatorzy, sektor finansowy, z różnych powodów, wciąż boryka się z niskim odsetkiem kobiet na stanowiskach stricte finansowych, co może się okazać palącym problemem w czasach globalnej wojny o talenty.

– CFA Society Poland razem z partnerami chce się zarówno bliżej przyjrzeć tym powodom, jak i – szerzej – zastanowić nad kwestią aktywizacji kobiet w sektorze. Podczas konferencji „Women in Finance" zaprezentujemy m.in. wyniki naszego autorskiego badania, w którym pytamy finansistki o ich osobiste odczucia wobec kariery zawodowej w finansach – mówi Krzysztof Jajuga, prezes CFA Society Poland.

– Z moich obserwacji wynika, że w naszym sektorze, asset management, mężczyznom oferuje się więcej możliwości rozwoju zawodowego. Tymczasem k...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA