fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ludzie zadowoleni z pracy są bardziej wydajni i kreatywni i więcej zarabiają

Adobe Stock
Z badań wynika, że ludzie zadowoleni z pracy są bardziej wydajni i kreatywni, osiągając też wyższe zarobki. Jednak tylko 37 proc. polskich pracowników uważa się za szczęśliwych.

Warto zadbać o zadowolenie i satysfakcję z pracy, bo jest to opłacalne zarówno dla firm, jak i dla samych pracowników – mówiła Barbara Zych, prezes firmy Employer Branding Institute (EBI), podczas poniedziałkowej inauguracji nowej kampanii społecznej „Cała Polska tworzy idealne miejsce pracy", która przez kilka miesięcy (do jesieni br.) będzie zachęcać Polaków do szukania przyjemności i satysfakcji z pracy, podpowiadając też firmom, jak to ułatwiać.

Szefowa EBI przypominała międzynarodowe badania, według których szczęśliwi pracownicy są o 43 proc. bardziej wydajni i aż o 86 proc. bardziej kreatywni, co przekłada się na wyższe zarobki (o większych szansach na awans nie wspominając). W Polsce zarabiają średnio o 13 proc. więcej niż reszta, zaś na świecie ta różnica sięga nawet 25–30 proc. w niektórych specjalizacjach. Tyle że szczęśliwców pracujących z przyjemnością nie ma u nas zbyt wielu – jedynie 37 proc. Tak wynika z badania Barometr Szczęścia, które jest c...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA