fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Sławomir Nowak pozostanie w areszcie

były minister transportu Sławomir Nowak
mat. pras. Ukrawtodoru
Na wniosek prokuratury warszawski Sąd Okręgowy przedłużył areszt zastosowany wobec Sławomira Nowaka, byłego ministra transportu.

Decyzją sądu Sławomir Nowak ma spędzić w areszcie kolejne trzy miesiące. Przedłużony - o dwa miesiące - został także areszt dla przedsiębiorcy Jacka P.

Pod koniec września trzy kolejne osoby zostały zatrzymane przez CBA w związku z postępowaniem dotyczącym Nowaka. Wśród zatrzymanych byli m.in. były prezes koncernu paliwowo-energetycznego Dariusz K. oraz były członek zarządu spółek energetycznych Wojciech T.

Przeprowadzane przez CBA czynności miały związek ze śledztwem prowadzonym wraz z Prokuraturą Okręgową w Warszawie przeciwko Nowakowi i innym osobom podejrzanym o przestępstwa korupcyjne oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. "Postępowanie jest rozwojowe, cały czas gromadzone i analizowane są w sprawie materiały dowodowe" - informowały służby prasowe CBA.

Wcześniej prokurator generalny Zbigniew Ziobro mówił, że w ramach śledztwa przeciwko Nowakowi uzyskano ważne zeznania. Zaznaczył, że udało się przekonać jednego z kluczowych świadków mających wiedzę o działalności byłego ministra do współpracy z prokuraturą.

Pod koniec lipca Sławomir Nowak, były minister transportu i były szef ukraińskiego Ukrawtodoru został aresztowany na trzy miesiące. Wcześniej usłyszał zarzuty kierowania grupą przestępczą, korupcji i prania brudnych pieniędzy.

Sławomir Nowak był w latach 2011-2013 ministrem transportu w rządzie PO-PSL premiera Donalda Tuska, później kierował pracami ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor. Wraz z nim zatrzymano w tej sprawie Dariusza Z., byłego dowódcę JW "GROM" oraz przedsiębiorcę z Gdańska Jacka P.

Nowak nie przyznał się do winy. Swoje zatrzymanie określił mianem "politycznej ustawki".

Śledztwo w sprawie prowadzą równolegle CBA i Prokuratura Okręgowa w Warszawie oraz Specjalna Prokuratura Antykorupcyjna w Kijowie i Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA