fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Róży Thun grożono śmiercią. Złożyła zeznania na komendzie

tv.rp.pl
Europosłanka Róża Thun złożyła na komisariacie w Krakowie zeznania w sprawie gróźb, które pod jej adresem pojawiły się w internecie.

Komentarz pod adresem Róży Thun pojawił się pod jednym z filmów w serwisie YouTube. "Róa Thun zasługuje na śmierć, ponieważ zdradza Polskę za granicą, donosi na swój własny kraj, przedstawia go w najgorszy możliwy sposób. Właśnie tak AK postępowało ze zdrajcami wszelkiego rodzaju" - napisał jeden z internautów.

Europosłanka podkreśliła, że nie jest to pierwsza groźba śmierci, którą dostała. 

- Moment jest taki, że wszyscy jesteśmy zaniepokojeni o nasze bezpieczeństwo. Do biur PO przyszły ostrzeżenia o zamachy. Ci ludzie są bezkarni. Moje biuro skierowało tę sprawę do prokuratury. Dziś złożyłam w tej sprawie zeznania - powiedziała Thun.

Europosłanka powiedziała, że prokuratura umarza tego rodzaju sprawy, tłumacząc, że nie może uzyskać od administracji serwisów informacji o użytkownikach, którzy dopuszczają się przestępstw.

- Nie może tak być, żeby prokuratura była bezzębna i bezsilna w takich sprawach, kiedy padają groźby śmierci. Prokuratura mówi: nie mamy danych, sprawę zamykają i groźby leją się dalej. Jak widać słowo potrafi zamienić się w czyn - dodała.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA