fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Minister zdrowia Łukasz Szumowski: Paliłem marihuanę. Skończyło się fatalnie

Łukasz Szumowski, minister zdrowia
rp.pl
- Mam nadzieję, że marihuana w Polsce nie będzie zalegalizowana, bo przykłady krajów, gdzie została zalegalizowana, wyraźnie pokazują, że problem z uzależnieniami rośnie - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia jest przeciwnikiem legalizacji marihuany. - Dane medyczne pokazują niestety, że marihuana jest używką, która po pierwsze prowadzi do uzależnień, a po drugie zwiększa użycie pozostałych narkotyków. I to są raporty rządów, a nie NGO-sów przeciwnych - powiedział w rozmowie z RMF FM.

Łukasz Szumowski przyznał również, że raz w życiu palił marihuanę. - Fatalnie to się skończyło. Nigdy więcej. Nie nadaję się do takich rzeczy. Chyba zbyt mocno reaguję, na szczęście - skomentował.

Szef resortu zdrowia zapowiedział także, że za trzy miesiące powinniśmy mieć całodobową infolinię NFZ-u "gdzie o 1:30 w nocy jak się obudzimy z potężnym bólem głowy, to możemy się dowiedzieć, gdzie pójść. Po drugie, często są ogromne różnice w dostępie do świadczeń, kolejek. Pacjent może się dowiedzieć, gdzie najszybciej może mieć wymieniony staw biodrowy".

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA