fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Coraz większa rodzina Putina. Ma trzecią, nieślubną córkę

Władimir Putin
AFP
Dziennikarze śledczy wykryli, że prezydent ma trzecią, nieślubną córkę ze związku sprzed 20 lat.

„W Petersburgu mieszka tajemnicza milionerka Swietłana Kriwonogich. Dostaje eleganckie prezenty od przyjaciół Władimira Putina, a jej córka jest niebywale podobna do szefa państwa" – poinformował portal Projekt.

Obecnie 45-letnia bizneswoman nagle zaczęła się bogacić po 2000 roku, dokładnie wtedy, gdy Władimir Putin został po raz pierwszy prezydentem. Kriwonogich najpierw zaczęła pracować w banku Rossija (obsługującym wąski krąg przyjaciół prezydenta i należącym do jednego z jego najbardziej zaufanych Jurija Kowalczuka). Ale w ciągu kilku miesięcy została nagle jego akcjonariuszem.

Dziennikarze szacują jej majątek (nieruchomości w Moskwie, Petersburgu i Soczi oraz udziały w firmach) na około 100 mln dolarów.

– Wiecie, pierwszy raz w ogóle słyszę o tej kobiecie i nic nie mogę o niej powiedzieć – odparł rzecznik Kremla pytany o milionerkę.

Dziennikarze ustalili, że znajomość prezydenta z młodszą o 23 lata partnerką zaczęła się jeszcze w drugiej połowie lat 90., gdy pracował on w petersburskim urzędzie miasta. Swietłana mieszkała w tym czasie wraz z matką w tzw. komunałce, dzieląc ją z czterema innymi rodzinami. Dorabiała zaś jako sprzątaczka w pobliskim sklepie, by zarobić na studia. Sąsiedzi powiedzieli dziennikarzom, że poznała wtedy „zasobnego wujka z urzędu miasta".

Teraz należy do niej apartament w otoczonej fosą rezydencji na Wyspie Kamiennej w Petersburgu. Sąsiaduje tam z dawnymi przyjaciółmi Putina z osiedla dacz Oziero (ta grupa stanowi ścisłą elitę Rosji).

Ale Kriwonogich nie mieszka sama, lecz z córką Jelizawietą (prawdopodobnie 17-letnią). W dokumentach córki nie wpisano nazwiska ojca, ale mimo to używa patronimiku „Władimirowna" (czyli jej ojciec ma na imię Władimir). „Sądząc po zdjęciach, jest fenomenalnie podobna do prezydenta" – stwierdzili dziennikarze. Na wszelki wypadek wysłali zdjęcia do laboratorium wizualnej analizy Uniwersytetu Bradford w Wielkiej Brytanii. Tam stwierdzono, że podobieństwo wynosi 70,44 proc., przy czym podobieństwo powyżej 75 proc. oznacza, że na zdjęciach jest ta sama osoba.

Dzień po opublikowaniu materiału w Projekcie Putin odwołał lot do Niżniego Nowgorodu „ze względu na złą pogodę", co zdziwiło wszystkich, bowiem inne samoloty (poza prezydenckim) latały bez przeszkód między tym miastem i Moskwą. Spotkał się za to z szefem Rosniefti Igorem Sieczinem. Na nagraniu pokazanym w telewizji widać, że prawa ręka prezydenta jest nieruchoma, jakby sparaliżowana, i posługuje się tylko lewą.

– Prowokacyjna żółć – powiedział rzecznik Kremla o artykule, gdy go w końcu przeczytał.

Oficjalnie Putin jest rozwiedziony od 2013 roku i ma dwie córki – Marię oraz Katerinę. Nigdy się z nimi nie pokazuje ani o nich nie mówi. Jednocześnie plotkarska Moskwa wiąże go z byłą gimnastyczką, byłą mistrzynią świata i olimpijką Aliną Kabajewą.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA