fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rodzina

Policja bada sprawę "seksownej" bielizny dla dziewczynek

Fotolia
Zaniepokojeni internauci zwrócili uwagę na kontrowersyjną reklamę bielizny. Ukraińska projektantka Alla Frenkel stworzyła kolekcję dla dziewczynek, którą promowała sesją zdjęciową z udziałem małych modelek. Sprawą zajęła się policja.

Jak donosi Onet.pl Frenkel oskarżono o „seksualizację" dzieci, natomiast rodziców o niedopełnienie opieki nad dziećmi. Internauci pytali: „czy one nie są zbyt małe na taką mimikę i pozy", „reklamujesz pedofilię?", „to są dziewczynki, a nie prostytutki". Projektantka nie widzi nic złego w tej sesji zdjęciowej, poradziła również krytykom, żeby „pilnowali swojego nosa".

W sesji wzięło udział sześć dziewczynek w wieku od 8 do 14 lat. Wszystkie ubrane są w białą bieliznę, mocno nawiązującą do „dorosłych" modeli. Dodatkowo mają mocny makijaż i pozują w sposób, który wywołał słuszne kontrowersje. Hasła reklamowe głoszą natomiast, że e dzisiejszych czasach również młode kobiety mogą pozwolić sobie na elegancką i atrakcyjną bieliznę oraz że „twoje córki będą spać, jak księżniczki". Zdjęcia zostały opublikowane w sieci i szybko oznaczone jako „obrzydliwe" przez internautów.

Alla Frenkel planowała również pokaz, w którym miały wziąć udział dziewczynki ubrane w bieliznę jej projektu. Jednak z uwagi na interwencję policji prawdopodobnie do niego nie dojdzie.

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA