Reklama
Rozwiń

Koronawirus: RPO upomina się o porody rodzinne

- W innych krajach jest to już możliwe mimo koronawirusa - Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar ponownie upomina się o porody rodzinne.

Aktualizacja: 20.05.2020 19:23 Publikacja: 20.05.2020 17:00

Koronawirus: RPO upomina się o porody rodzinne

Foto: Adobe Stock

Rzecznik zwraca też uwagę na nadal nierozwiązany problem niewpuszczania rodziców do chorych dzieci w szpitalach.

Z listów obywateli kierowanych do Rzecznika Praw Obywatelskich oraz z informacji przekazanych od prezeskę Fundacji Rodzić po Ludzku wynika, że problem zawieszenia porodów rodzinnych pozostaje nadal nie tylko aktualny, ale wręcz się nasila. Do Fundacji każdego dnia wpływają dziesiątki pytań oraz próśb świadczących o ogromnym stresie, jakiego doświadczają obecnie rodzące kobiety.

Pozostało jeszcze 88% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Spadki i darowizny
Jak długo można żądać zachowku? Prawo jasno wskazuje termin przedawnienia
Praca, Emerytury i renty
Bogdan Święczkowski interweniuje u prezesa ZUS. „Problem dotyczy tysięcy osób"
Zawody prawnicze
„Sądy przekazały sprawy radcom”. Dziekan ORA o skutkach protestu adwokatów
Konsumenci
Tysiąc frankowiczów wygrywa z mBankiem. Prawomocny wyrok w głośnej sprawie
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono