fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rankingi

Ranking Firm Doradztwa Podatkowego 2018: najlepsi specjaliści - rekomendacje

123RF
Po raz pierwszy wybraliśmy najlepszego eksperta w dziedzinie doradztwa transakcyjnego. Został nim Łukasz Kupryjańczyk (Thedy & Partners).

O pozycji firm doradztwa podatkowego decyduje nie tylko silny zespół, ale też pracujący dla nich wybitni specjaliści. To ich nazwiska przyciągają klientów.

W tej kategorii rankingu przyznajemy nagrody za indywidualne osiągnięcia w poszczególnych dziedzinach prawa podatkowego. Prezentujemy specjalistów, którym udało się zdobyć największe uznanie środowiska. O wskazanie najlepszych ekspertów prosiliśmy ich konkurentów.

W tym roku po raz pierwszy uwzględniamy wskazania na własną firmę lub osobę. Uczestnicy mogli zaprezentować tylko jednego eksperta z własnej kancelarii, w jednej wybranej dziedzinie prawa podatkowego.

Po raz pierwszy wybieramy też najlepszych specjalistów w nowej kategorii – doradztwie transakcyjnym. Liderem został Łukasz Kupryjańczyk, wspólnik w Thedy & Partners. 

– Doradzaliśmy przy wielu transakcjach, w tym kilku na rynku nieruchomości, których wartość przekroczyła miliard złotych. W tej dziedzinie doradztwa bardzo ważne jest doświadczenie, elastyczność ?i szybkość reagowania – mówi Kupryjańczyk. Zaznacza, że mimo iż zespół kancelarii ciągle się rozrasta, jej wspólnicy są zawsze blisko klientów.

Rekomendację w kategorii doradztwa transakcyjnego uzyskali Marek Kolibski (KNDP), Cezary Przygodzki (Dentons) i Paweł Toński (Crido Taxand). Cezary Przygodzki doradzał przy nagrodzonej przez „Rzeczpospolitą" transakcji refinansowania Warsaw Spire.

W VAT, jak przed rokiem, najlepszy był Jerzy Martini (Martini i Wspólnicy) oraz Paweł Fałkowski (Alto) i Tomasz Michalik (MDDP). Rekomendacje uzyskali zaś Andrzej Kapczuk (Thedy & Partners) oraz Roman Namysłowski (Crido Taxand).

Nasz ranking pokazuje również, że coraz wyższą pozycję na rynku zdobywają wyspecjalizowane kancelarie. Potwierdza to przykład ekspertów w akcyzie. Liderami w tej dziedzinie zostali po raz kolejny Szymon Parulski (Parulski i Wspólnicy) i Krzysztof Rutkowski (KDCP).

– Zapotrzebowanie na specjalistyczne doradztwo podatkowe znacznie wzrosło ?w ostatnich latach, m.in. ze względu na ciągłe zmiany przepisów i skomplikowanie otoczenia prawno-podatkowego przedsiębiorców – mówi Krzysztof Rutkowski, partner w KDCP.

Liderzy muszą jednak ciągle pamiętać o konkurencji. Rekomendacje w akcyzie uzyskali: Marta Szafarowska (Gekko Taxens) i Marcin Zimny (Zimny Doradcy Podatkowi).

W PIT najlepszy był – podobnie jak przed rokiem – Andrzej Marczak (KPMG). Wyróżnieni zostali: Adam Allen (Thedy & Partners), Jacek Bajson (ETL) i Andrzej Taudul (Paczuski Taudul).

Nie udało się natomiast wyłonić lidera w CIT. Rekomendację uzyskali prof. Adam Mariański (Mariański Group) ?i Rafał Kowalski (BDO).

W postępowaniach podatkowych najlepszy okazał się Andrzej Puncewicz (Crido Taxand) oraz Lesław Mazur (Thedy & Partners) i Agnieszka Tałasiewicz (EY).

W międzynarodowym prawie podatkowym zwyciężyli – tak jak przed rokiem – Kamil Lewandowski (Alto) i Michał Thedy (Thedy & Partners). Rekomendowani zostali Marcin Jamroży (Rödl & Partner) i Katarzyna Klimkiewicz-Deplano (Advicero Tax).

W podatku od nieruchomości od lat jako najlepszy wskazywany jest Michał Nielepkowicz, który w 2017 r. dołączył do grona wspólników Thedy & Partners. Wcześniej prowadził kancelarię pod swoim nazwiskiem. Rekomendację uzyskał Wojciech Pławiak (KDCP).

Niespodzianek nie ma również w cenach transferowych. Najlepszym doradcą w tej dziedzinie została po raz kolejny Ewelina Stamblewska-Urbaniak (Crido Taxand). Warto przypomnieć, że zespół cen transferowych Crido Taxand konsultuje z przedstawicielami Ministerstwa Finansów kwestie interpretowania przepisów cen transferowych. Wyróżniony został Grzegorz Młynarczyk (Sendero).

REKOMENDACJE - NAJLEPSI SPECJALIŚCI

Kliknij tabelę

Zobacz wyniki 12. edycji Rankingu

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA