fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Celebryci inwestują w szwedzkiego producenta wegańskiego mleka

Adobe Stock
200 mln dolarów inwestycji pozyskała szwedzka firma produkująca wegańskie mleko. Wśród inwestorów Oatly są Oprah Winfrey, raper Jay-Z oraz aktorka Natalie Portman.

Szwedzka firma Oatly produkuje mleko wegańskie z owsa. Napój jest niezwykle popularny w USA, ale firma chce podbić też inne rynki.

Wśród inwestorów wierzących w sukces Oatly są nie tylko celebryci, ale także potężny fundusz inwestycyjny Blackstone Group, a także były prezes Starbucks Howard Schultz. Pieniądze zostaną przeznaczone nie tylko na wejście na nowe rynki, ale także na budowę nowego zakładu produkcyjnego - poinformował założyciel i prezes Oatly Toni Petersson.

Oatly uruchomiło pierwszy zakład produkcyjny w UDSA w 2018 roku. Drugi ruszy w tym roku. Wegańskie mleko tej marki jest dostępne w 20 krajach na całym świecie. Jego popularność wciąż rośnie, ponieważ coraz więcej osób na całym świecie decyduje się na całkowite lub częściowe odejście od spożycia produktów pochodzenia zwierzęcego.

Firma liczy na mocny wzrost sprzedaży wegańskiego mleka. W 2019 roku aż 41 proc. amerykańskich gospodarstw domowych kupiło wegańskie mleko - wynika z raportu Good Food Institute and Plant Based Food Association.

W zeszłym roku firma zanotowała sprzedaż na poziomie 200 mln dolarów i ma nadzieję, że w tym roku wielkość sprzedaży się podwoi, tym bardziej, że do sklepów trafiły nowe produkty marki Oatly: lody oraz jogurt. Firma stała się nawet rozpoznawalna w Chinach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA