fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Założyciel Bakallandu inwestuje w soki

Fotorzepa/Dominik Pisarek
Fundusz bValue, gdzie inwestorami są współzałożyciel Bakallandu Marian Owerko, i założyciele i twórcy firmy Jantoń, jednej z największych firm produkcyjnych i dystrybucyjnych w branży winiarskiej w Polsce, inwestuje w soki.

Konkretnie w firmę Natura Cold Press. bValue przeznaczy na inwestycję ponad 1 milion zł.

- Nie ukrywam, że rozmawiały z nami też inne VC, ale to podejście bValue nas przekonało - mówi Oskar Lis, właściciel i współzałożyciel Natury. Jak wyjaśnia, ważne było nastawienie do inwestycji oparte na budowaniu długofalowej wartości, atmosfera rozmów, zrozumienie i doświadczenie w branży foodtech, a także konkretne działania w obszarze strategii sprzedaży, dystrybucji oraz online marketingu.

Środki z inwestycji Natura Cold Press chce przeznaczyć na opracowanie nowych, nieobecnych jeszcze w Polsce linii produktowych, dział badawczo-rozwojowy spółki, a także dalszy rozwój kanałów online.

Natura Cold Press powstała w 2016 r. i produkuje soki i napoje. Skupia się głównie na działalności opartej na ecommerce. Poprzez swój sklep internetowy sprzedaje soki wyciskane metodą cold press, czyli na zimno. Z kolei doradcami w bValue są m.in. Rafał Brzoska z InPostu czy Marek Dziubiński z Medicalgorithmics.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA