fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł Obronny

Zwiadowcy przesiądą się na śląskie żmije

Wszystkie żmije mają trafić do rozpoznawczych jednostek wojskowych do 2022 r.
materiały prasowe
W prywatnej śląskiej firmie Concept trwają przygotowania do produkcji bojowych łazików. MON zamówiło 118 pojazdów za 90 mln zł.

Kontrakt na superwytrzymałe pojazdy dalekiego rozpoznania, rozwijające prędkość do 140 km/h, to dopiero początek zamówień sprzętu transportowego dla komandosów. W ramach programu Mustang armia już szykuje nowe podejście do przetargu na niemal 900 sztuk dwa razy większych (masa 3,5 t) opancerzonych terenówek dla wojsk aeromobilnych. Docelowo potrzeba ich nawet 2700.

Wygrany przez Concept kontrakt na lekkie pojazdy uderzeniowe (LPU) z programu modernizacyjnego „Żmija" Inspektorat Uzbrojenia MON podpisał jeszcze podczas tegorocznych targów w Kielcach. Bielska firma zdobyła zamówienie w konsorcjum z Polskim Holdingiem Obronnym, znaczącym udziałowcem Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Wybranemu w przetargu produktowi i producentowi wojsko postawiło wyśrubowane wymagania. Konsorcjum PHO i Conceptu jako jedyne z grona kilku zainteresowanych firm sprostało tym oczekiwaniom. Musiało w ostatecznej wersji pojazdu wyposażyć auto zgodnie z życzeniem armii w stały napęd na obu osiach skute...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA