fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Eksport broni we mgle. PGZ podaje dane na wyrost?

Grom/Piorun – jedyna broń precyzyjna produkowana przez PGZ ma wielki eksportowy potencjał.
materiały prasowe
Polska Grupa Zbrojeniowa chwali się ponad 40-proc. wzrostem sprzedaży sprzętu wojskowego za granicę. – To wyliczenia na wyrost – oceniają eksperci.

W 2017 r. PGZ wyeksportowała sprzęt wojskowy za 800 mln zł, o ponad 40 proc. więcej niż rok wcześniej – wynika z raportu tego państwowego holdingu.

– W handlu bronią wciąż mamy do czynienia nie z sukcesem, ale raczej z mozolnym wychodzeniem z eksportowej zapaści – uważają jednak analitycy.

Jak ustaliła „Rzeczpospolita", w ostatnich latach głównymi produktami eksportowymi PGZ były: broń maszynowa dla Arabii Saudyjskiej, automaty Beryl dla Nigerii, elektronika (anteny systemu identyfikacji „swój-obcy") do amerykańskich patriotów, stoczniowe usługi dla Skandynawów, części zamienne do poradzieckiego sprzętu eksploatowanego w Afryce, obserwacyjne urządzenia optoelektroniczne, antybalistyczny sprzęt ochronny (wysłany na Ukrainę) i przenośne zestawy przeciwlotnicze Grom (na Litwę).

Eksport militarny Wojciech Łuczak, wiceprezes Altairu wydającego fachowe pismo „Raport WTO", ma wątpliwości, czy 800 mln zł przychodów ze zbrojeniowego eksportu PGZ w 2017 ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA