fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł Obronny

Zagraniczne pojazdy opancerzone za drogie dla Bułgarii

Bloomberg
Bułgarski minister obrony zwrócił się do rządu w Sofii o anulowanie przetargu za 1,46 mld euro na kupno 150 kołowych pojazdów opancerzonych (BTR), bo ceny dwóch ostatecznych oferentów znacznie przekraczają przewidywany budżet na ten zakup

Minister Krasimir Karakaczanow poinformował, że zwrócił się do krajowego producenta sprzętu wojskowego Terem o dostarczenie analizy, czy bułgarskie firmy tego sektora mogłyby wykonać to zamówienie, włącznie z montażem i importem części wyposażenia od zagranicznych producentów — informuje Reuter.

Bułgaria wybrała na krótkiej liście amerykański konglomerat General Dynamics (European Land Systems, pojazd Piranha V z wieżą bezzałogową) i fińską Patria (pojazd AMVXP z wieżą Elbit Systems). Oferty oceniano od października, ale w lutym min. Karakaczanow oświadczył, że obie wybrane przekraczają o 30-50 proc. przewidziany budżet.

- Zaproponowałem rządowi anulowanie postępowania przetargowego, bo obie firmy, które dotarły do końcowego etapu zaproponowały ceny wyższe od budżetu zatwierdzonego przez parlament — powiedział minister. Dodał, że następny rząd, który powstanie po wyborach do parlamentu 4 kwietnia, będzie mógł zdecydować o trybie postępowania z tym dużym zamówieniem wojskowym mającym zwiększyć zdolność operacyjną kraju w ramach NATO.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA