fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł Obronny

Mariusz Błaszczak: MON kupi Black Hawki

Fotorzepa, Jerzy Dudek
- W piątek podpiszę umowę z zakładami w Mielcu na dostawę śmigłowców Black Hawk dla wojska - powiedział na antenie radiowej Jedynki szef MON Mariusz Błaszczak.

Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu dostarczą śmigłowce dla wojsk specjalnych. Podpisanie umowy nastąpi w piątek w siedzibie mieleckiej firmy. Na początek będą to cztery śmigłowce Black Hawk.

- PZL Mielec to dobre zakłady, produkt też jest sprawdzony w ponad 30 krajach na polu walki. To gwarancja tego, że Wojsko Polskie będzie korzystało z nowoczesnego sprzętu - powiedział szef MON w Polskim Radiu.

Minister Błaszczak podkreślił, że cztery śmigłowce to dopiero początek współpracy. - Dla mnie ważne jest to, że to polskie zakłady - PZL Mielec - wyprodukują dla Wojska Polskiego ten sprzęt - powiedział szef MON.

Polskie Zakłady Lotnicze Mielec do tej pory wyprodukowały ponad 40 śmigłowców S-70i Black Hawk. W firmie pracuje 1,7 tys. osób. Zakład należy do amerykańskiego koncernu Lockheed Martin, który zatrudnia około 97 tys. pracowników na całym świecie. PZL Mielec jest największym zakładem koncernu LM poza Stanami Zjednoczonymi.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA