fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo

#RZECZoPRAWIE - Anna Wojda: sytuacja w wymiarze sprawiedliwości, czy prawnicy nadążają za zmianami w prawie, jak wygląda praca prokuratora

Anna Wojda
rp.pl
W poniedziałkowej #RZECZoPRAWIE o godz. 13. gośćmi Anny Wojdy byli Prawnik Roku 2016 profesor Adam Strzembosz, były I Prezes Sądu Najwyższego, a także wyróżnieni w kategorii Najlepszy Autor - profesor Stanisław Waltoś oraz w kategorii Prawnik Niezłomny - Robert Rolka, prokurator w Prokuraturze Okręgowej w Kielcach.

Profesor Adam Strzembosz, były I Prezes Sądu Najwyższego - w rankingu „Rzeczpospolitej” wyróżniony tytułem Prawnik Roku - oceniał sytuację w wymiarze sprawiedliwości, zmiany, jakie rząd chce wprowadzić w Krajowej Radzie Sądowniczej.

Robert Rolka, prokurator w Prokuraturze Okręgowej w Kielcach - w rankingu „Rzeczpospolitej”  wyróżniony w kategorii Prawnik Niezłomny - mówił, jak wygląda praca prokuratora, co mu w niej przeszkadza, jak rozbił świętokrzyską mafię.

Profesor Stanisław Waltoś - w rankingu „Rzeczpospolitej” wyróżniony za 13. wydanie podręcznika „Proces Karny. Zarys Systemu”. Anna Wojda rozmawiała z nim o częstych zmianach w prawie, w tym również w prawie karnym. Czy prawnicy nadążają za tymi zmianami? Jak profesor ocenia odwrót od kontradyktoryjnego procesu karnego i co myśli o ostatnich poczynaniach Ministerstwa Sprawiedliwości?

 

 

#RZECZoPRAWIE: Adam Strzembosz - Sytuacja w wymiarze sprawiedliwości

#RZECZoPRAWIE: Robert Rolka - Jak prokuratorzy rozbijają mafie?

#RZECZoPRAWIE: Stanisław Waltoś - Częste zmiany w prawie

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA