fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo

#RZECZoPRAWIE - Anna Wojda: mniej sporów z fiskusem, społeczna odpowiedzialność biznesu, fermy zatruwają życie

Anna Wojda
rp.pl
W programie #RZECZoPRAWIE o godz. 13. gośćmi Anny Wojdy byli Michał Roszkowski, radca prawny i doradca podatkowy, partner w Accreo, Ewa Sowińska, biegły rewident, zastępca prezesa Krajowej Izby Biegłych Rewidentów oraz Renata Krupa-Dąbrowska, dziennikarka „Rzeczpospolitej”.

Jest szansa, że będzie wreszcie mniej sporów podatników z fiskusem - jeśli fiskus przegra w sądzie, minister finansów będzie musiał wydać korzystną interpretację ogólną. Nie będzie tak, jak dziś, że choć sądy wydają korzystne wyroki to fiskus uparcie wydaje niekorzystne interpretacje choć wie, że potem przegra w sądzie. O tym Anna Wojda rozmawiała z Michałem Roszkowskim, radcą prawnym i doradcą podatkowym, partnerem w Accreo.

Ewa Sowińska, biegły rewident, zastępca prezesa Krajowej Izby Biegłych Rewidentów, opowiedziała o nowych obowiązkach firm, które od stycznia będą musiały przygotowywać sprawozdania dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu – czy sobie poradzą, kto będzie musiał to robić, co wpisywać w sprawozdaniach.

Renata Krupa-Dąbrowska, dziennikarka „Rzeczpospolitej” mówiła o wysypie ferm kurcząt, lisów i norek, które zatruwają życie okolicznym mieszkańcom. Co i kiedy zmieni się w przepisach tak, by ludziom w sąsiedztwie takich ferm żyło się lepiej?

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA