fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawnicy

Spartakiada 2017: zawody prawników w Lublinie

Fotolia.com
Doroczne zawody prawników odbędą się w Lublinie obchodzącym siedemsetlecie.

Spartakiada odbędzie się już po raz 28. Potrwa od 13 do 17 września, a same zawody będą rozegrane między 14 a 16 września.

Prawnicy z zacięciem sportowym mogą się zgłaszać do udziału do 15 sierpnia poprzez stronę internetową www.spartakiada2017.lublin.pl. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie studiów na wydziale prawa. Do wyboru jest kilkadziesiąt dyscyplin, w tym lekkoatletycznych, pływackich, wioślarskich i tenisowych. Będą też nietypowe konkurencje, np. rzut beczką piwną (tzw. kegiem) i siłowanie się na rękę. Dla tych, którzy wolą wysiłek umysłowy od fizycznego, przewidziany jest turniej brydża sportowego i szachów.

Zawody zostaną rozegrane m.in. na stadionie miejskim Arena Lublin, a konkurencje wodne na Zalewie Zemborzyckim.

Organizatorem imprezy jest Okręgowa Izba Radców Prawnych w Lublinie, a wspierają ją wszystkie samorządy prawnicze oraz lubelskie uczelnie wyższe.

– Spartakiada to wydarzenie o charakterze ogólnopolskim, które co roku przyciąga setki zawodników oraz kibiców – mówi dziekan lubelskiej OIRP, prof. Arkadiusz Bereza. Dodaje, że miejsce na zawody nie jest przypadkowe. W tym roku przypada bowiem 700. rocznica lokacji Lublina.

Patronat medialny nad zawodami objęła „Rzeczpospolita".

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA