fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Gruzja: Opozycja odtworzyła w parlamencie hymn Rosji

Wtorkowe doroczne sprawozdanie przewodniczącego gruzińskiego parlamentu Arcziła Talakwadze, dotyczące działalności izby, zostało zakłócone przez posłów opozycji, którzy przez megafon odtworzyli nagranie hymnu rosyjskiego.

Tałakwadze od razu zareagował. - Mówię właśnie o okupacji naszych terytoriów i w tym momencie pojawiają się przedstawiciele opozycji. Ludzie, którzy sprzedali strategiczne firmy Gruzji rosyjskim firmom, którzy zostawili naszych żołnierzy i cywilów na polu bitwy, podpisali rezolucję Rady Europy, oskarżającą stronę gruzińską o rozpoczęcie działań wojennych w Cchinwali - powiedział przewodniczący gruzińskiego parlamentu.

Po odtworzeniu hymnu rosyjskiego dwoje deputowanych opozycji - Jelena Chosztaria i Irma Nadiraszwili - zostali siłą wyprowadzeni z sali posiedzeń.

- Nikt oprócz, gruzińskiego wroga, nie odtwarza hymnu okupanta w sali parlamentu, gdzie 9 kwietnia 1991 r. podpisano Akt Niepodległości Gruzji. To nie jest forma protestu, to zniewaga dla naszej historii - skomentował na Facebooku Rati Ionatamiszwili, lider parlamentarnej frakcji Gruzińskie Marzenie - Demokratyczna Gruzja.

Źródło: rp.pl/ 1tv.ge
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA