fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kongresmen: Jestem osobą kolorową. Jestem biały

Mike Kelly
Izba Reprezentantów
Republikański kongresmen Mike Kelly wyjaśnił, czemu zagłosował przeciwko rezolucji potępiającej Donalda Trumpa za jego "rasistowskie komentarze" pod adresem demokratycznych kongresmenek.

Głosowanie to reakcja na wpis Trumpa, który stwierdził, że kongresmenki Partii Demokratycznej, powinny "wrócić do domu i naprawić swoje zepsute i nękane przez przestępczość kraje". Kongresmenki stwierdziły, że słowa prezydenta były rasistowskie.

Trump wezwał też kongresmenki, aby przeprosiły za "język jakiego używają" i "straszne rzeczy, które mówią".

Prezydent USA nie wskazał, o kogo konkretnie mu chodzi, ale jego wpisy zdają się odnosić do Alexandrii Ocasio-Cortez z Nowego Jorku, Ilhan Omar z Minnesoty i Ayanny Pressley z Massachusetts oraz Rashidy Talib z Michigan.

Za rezolucją potępiającą Trumpa zagłosowało 240 kongresmenów - w tym czterech Republikanów. Przeciw było 187. Demokraci od stycznia 2019 roku dysponują większością w Kongresie.

Przeciwko głosował m.in. Republikanin Mike Kelly. - Mówią o kolorowych ludziach. Ja jestem osobą kolorową. Jestem biały. Jestem Anglosasem. Ludzie mówią różne rzeczy cały czas, nie czuję się urażony - powiedział kongresmen.

- On mnie nie obraża - powiedział Kelly pytany o Trumpa. - Czy niektórzy ludzie czują się obrażeni? Jestem tego pewien. Są ludzie, którzy obrażają się bez względu na to, co powie. Są nieszczęśliwi, gdy powie "dzień dobry" - dodał.

71-letni polityk powiedział, że również jemu kazano wracać do swojej ojczyzny. 

Kongresmen wyjaśnił później, że jego słowa, które padły podczas rozmowie z dziennikarzem Vice News, zostały źle odebrane. "Wszyscy jesteśmy sobie równi. Nadszedł czas, aby przestać skupiać się na tym, co nas różni, ale skupić się na tym, co nas jednoczy" - przekazał w oświadczeniu.

Źródło: Yahoo
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA