fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przerażający rynek mody

materiały prasowe
Co zrobiło na mnie wrażenie w ostatnim czasie? Jeśli chodzi o książki – pierwsza z nich to wydana w ubiegłym roku „Miłość" Ignacego Karpowicza, powieść o samotności i uczuciach, snująca się w trzech, niby niepowiązanych ze sobą częściach. Drugą książką jest „Purezento" Joanny Bator, do której powieści często wracam, jako że bardzo lubię jej język i styl.

Książka napisana jest w japońskim duchu, jej akcja rozgrywa się w Tokio. Ta pozycja jest mi bardzo bliska, zwłaszcza że po ostatniej wizycie w Tokio, gdzie grałam koncert, jeszcze bardziej zafascynowała mnie japońska kultura. Ostatni tytuł to „Duchy Jeremiego" Roberta Rienta – książka o odkrywaniu własnej tożsamości, przedstawiająca historię małego chłopca, której nie da się zapomnieć.

Staram się czytać polskich autorów, wtedy język literacki, tak bardzo dla mnie ważny, jest najbardziej autentyczny – jego coraz głębsze odkrywanie sprawia mi dużą przyjemność.

W przypadku filmu – oprócz „Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego, która jest arcydziełem, chciałabym przede wszystkim polecić pokazywany obecnie w kinach film o brytyjskim projektancie Alexandrze McQueenie. To świetnie opowiedziana historia wielkiego sukcesu i równie ogromnego upadku. „McQueen" jest godny polecenia każdemu twórcy, ale również tym, których np. ciekawi, jak skonstruowany jest ryn...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA