fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Wałbrzyska strefa przyciąga inwestorów

Dotychczasowa formuła specjalnych stref ekonomicznych nie wyczerpała się – mówi Piotr Sosiński, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park.

Co właściwie daje inwestowanie w specjalnej strefie?

Musimy rozpocząć od tego, że od września 2018 roku cała Polska jest jedną specjalną strefę ekonomiczną, czyli system preferencji dla inwestorów obejmuje powierzchnię całego kraju. Ale nie znaczy to oczywiście, że formuła specjalnych stref ekonomicznych wyczerpała się. Dlatego, że po pierwsze w dalszym ciągu ważne są dotychczasowe zezwolenia i będą obowiązywać najczęściej do 2026 r. Natomiast od września ubiegłego roku wydawana jest nowa forma decyzji administracyjnych, z którymi związane są właśnie jakieś korzyści. Polska została podzielona między obszary poszczególnych stref ekonomicznych. Wałbrzyska Specjalna Strefa obejmuje 29 powiatów.

Dlaczego inwestorzy mieliby zainwestować właśnie na terenie tych 29 powiatów, które tworzą wałbrzyską strefę?

(...) Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna była dotychczas obszarem bardzo dobrze rozwijającym się. Takie bardzo duże podmioty, jak Toyota, Volkswagen czy Mercedes (Daimler-Benz) inwestują właśnie na obszarze strefy. Dlatego, że po pierwsze ta lokalizacja w południowo-zachodniej Polsce jest bardzo korzystna, na przecięciu ważnych europejskich szlaków komunikacyjnych. A po drugie dlatego, że jeszcze na tym naszym obszarze znajdują się potencjalne ręce do pracy, a to jest już coraz większy problem dużych inwestorów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA