fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Nowa strategia PKP S.A. w obszarze zarządzania nieruchomościami

Wizualizacja projektu Centralna Park
materiały prasowe
Wykorzystując swój potencjał nieruchomościowy, PKP S.A. chce odgrywać aktywną rolę w realizacji projektów o dużym znaczeniu społeczno-gospodarczym dla Polski.

- Nowa strategia PKP S.A. w obszarze zarządzania nieruchomościami zakłada takie ich zagospodarowanie, które nie tylko pozwoli spółce osiągać długoterminowe korzyści, ale przede wszystkim przełoży się na rozwój gospodarczy – mówił dla magazynu TIME FOR POLSKA Krzysztof Mamiński, Prezes PKP S.A.

- Masowa wyprzedaż cennego kolejowego majątku, z jaką mieliśmy do czynienia w minionych latach, była błędnym kierunkiem. Naszym celem jest maksymalne wykorzystanie potencjału naszych nieruchomości – podkreślał Mamiński.

Spółka jest zaangażowana w projekty o charakterze mieszkaniowym, logistycznym oraz komercyjnym. Ponadto PKP SA realizuje obecnie największy w historii polskiej kolei program inwestycji dworcowych.  

Wiele nieruchomości PKP S.A. zlokalizowanych jest przy stacjach kolejowych i liniach, do których doprowadzone są drogi. Są to tereny, na których spółka planuje rozwijać działalność spedycyjną i logistyczną. Nieruchomości, które spełniają warunki do zabudowy mieszkaniowej, zostały wytypowane do zagospodarowania w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. PKP S.A. kontynuuje również współpracę z prywatnymi deweloperami, z którymi wspólnie zagospodarowuje kolejowe grunty, tworząc nowe przestrzenie miejskie. Zajmuje się tym specjalnie dedykowana spółka w Grupie PKP – Xcity Investment.

Więcej szczegółów związanych z nowymi projektami PKP S.A. w obszarze nieruchomości w magazynie TIME FOR POLSKA, którego premiera ma miejsce w trakcie targów nieruchomości i inwestycji MIPIM w Cannes. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA