fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Motobiznes

Wiadomo kto pokieruje sojuszem Renaulta z Japończykami

Bloomberg
Renault, Nissan i Mitsubishi awansowały Hadi Zablita na stanowisko sekretarza generalnego sojuszu z zadaniem przyspieszenia sprawności trzech firm.

Hadi Zablit był dotychczas wiceprezydentem sojuszu ds. rozwijania działalności, nowe stanowisko obejmie od 9 grudnia i skupi się na zwiększeniu do maksimum wkładu  sojuszu w zyski jego członków.

Ten 49-letni Libańczyk mający też francuski paszport zaczął pracę w Renault w 1994 r. jako inżynier odpowiedzialny za proces produkcji w dziale układów przenoszenia napędu, następnie dołączył do Boston Consulting Group, gdzie doszedł do stanowiska starszego partnera i wrócił do Renaulta w 2017 r. Był szefem działu operacji cyfrowych, kierował partnerskimi spółkami j.v. od usług mobilności autonomicznej

Na obecnym stanowisku będzie nadzorować specjalne projekty pozwalające osiągać trzem firmom większą efektywność; szczegóły tych projektów zostaną ogłoszone za kilka tygodni.

J.D. Senard: fuzja z Nissanem nie jest ostatecznym celem

Prezydent Renaulta i sojuszu z firmami japońskimi, Jean-Dominique Senard powiedział w wywiadzie dla "FT", że fuzja Renaulta z Nissanem nie jest ostatecznym celem w średnim  terminie. Priorytetem sojuszu będzie raczej zbliżenie obu firm, a nie praca nad ich połączeniem.

Dodał, że projekt fuzji odłożono na bok, bo "w Japonii  widziano w nim realne zagrożenie dla niezależności i dumy Nissana. Fuzja nie jest chyba najlepszym sposobem podejścia do sprawy. Przede wszystkim chodzi o osiągnięcie rezultatów. Mam teraz obsesję   pokazania zmian w 2020 r." - cytuje go Reuter.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA