fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Motobiznes

Ugoda w Stanach w aferze Carlosa Ghosna

Bloomberg
Nissan i adwokaci Carlosa Ghosna doszli do porozumienia z amerykańskim organem nadzoru giełdowego SEC ws. jego roszczeń związanych z kłamliwymi deklaracjami dotyczącymi wynagrodzeń Ghosna

Były szef sojuszu Renault-Nissan i grupy Renault zgodził się zapłacić milion dolarów kary i na 10-letni zakaz udziału w kierownictwie amerykańskich spółek giełdowych, a Nissan zapłaci 15 mln dolarów za odstąpienie SEC od dalszego postępowania — podał amerykański urząd w komunikacie. Dawny szef spraw osobowych w nissanie, Greg Kelly zgodził się zapłacić 100 tys. dolarów i na 5-letni okres wykluczenia z kierownictw spółek w USA.

„Jesteśmy zadowoleni z rozwiązania tej sprawy w Stanach bez stwierdzenia malwersacji czy przyznania się do niej. C. Ghosn i ekipa jego obrońców mogą teraz skupić się na sprawie karnej w Japonii. Są nadal przekonani, że jeśli dojdzie do sprawiedliwego procesu, to ich klient zostanie oczyszczony ze wszelkich zarzutów i uzyska on pełną satysfakcję". Ugoda z SEC wyraźnie pozwala Ghosnowi kwestionować i zaprzeczać wszystkim zarzutom wobec niego w karnym postępowaniu w Japonii i Ghosn zamierza w pełni robić to — głos komunikat adwokatów Ghosna cytowany przez Reutera.

Amerykański urząd wszczął postępowanie wobec byłego szefa Renaulta i Nissana, że nie zgłosił ok. 94 mln dolarów z tytułu wynagrodzeń w latach 2008-18 i stworzył system majach ukryć otrzymanie takiej sumy, a Nissan nie zadeklarował ponad 140 mln dolarów z racji odprawy emerytalnej obiecanej Ghosnowi, których ostatecznie nie wypłacił. Zawarta ugoda oznacza umorzenie tych spraw.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA