fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Motobiznes

Volkswagen ukarany w Kanadzie za dieselgate

Bloomberg
Kanadyjski sędzia zatwierdził  grzywnę 196,5 mln dolarów kanad. (149,7 mln USD)  dla Volkswagen po przyznaniu się go do winy  za 60 przypadków naruszenia norm emisji spalin przez diesle.

W grudniu prokuratura zarzuciła niemieckiej grupie sprzedanie w Kanadzie prawie 128 tys. pojazdów naruszających normy emisji spalin. Grupa przyznała się do tego, oskarżono ją o 60  przypadków naruszenia ustawy o ochronie środowiska i wprowadzanie w błąd swymi informacjami.

To najwyższa grzywna w historii tego kraju za naruszenie przepisów o środowisku - podkreślił oskarżyciel. "Ten werdykt jest zgodny z interesem publicznym, odzwierciedla skalę postępowania i jest zgodny z kanadyjskim zasadami karania. To bezprecedensowa grzywna w Kanadzie, jest 26 razy większa od najwyższej dotychczas orzeczonej" - oświadczył prokurator Tom Lemon.

Volkswagen zgodził się wcześniej wydać 2,4 mld CAD (1,8 mld USD) na odkupienie albo naprawę 125 tys. diesli i wypłacenie  odszkodowania ich właścicielom. Zapłacił też 17,5 mln CAD (13,3 mln USD) w ramach ugody z urzędem konkurencji za odstąpienie  przezeń od śledztwa - pisze Reuter.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA