fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

J.W. Construction głębiej pod kreską

J.W. Construction
Na osiedlu Bliska Wola powstaje ostatni etap liczący prawie 1,5 tys. mieszkań.
materiały prasowe
Straty to efekt znacznie mniejszej liczby przekazanych mieszkań i zamrożenia działalności hoteli.

Grupa J.W. Construction w ciągu trzech kwartałów br. wypracowała 123 mln zł przychodów, to ponad trzy razy mniej niż rok wcześniej i poniosła 25 mln zł straty netto wobec 38 mln zł na plusie na koniec września 2019 r. Straty zanotowała zarówno część deweloperska, jak i hotelarska.

W ciągu trzech kwartałów firma przekazała klientom 154 mieszkania wobec 593 rok wcześniej. Przychody skurczyły się o blisko 80 proc., do 75,3 mln zł. Marża brutto ze sprzedaży zjechała z 26,1 proc. do 19 proc. Zysk brutto ze sprzedaży był niższy o ponad 80 proc. i wyniósł 14,2 mln zł. To za mało, by pokryć koszty sprzedaży i ogólnego zarządu, dodatkowo stratę pogłębiła aktualizacja wyceny nieruchomości inwestycyjnych.

Część hotelarska w ciągu trzech kwartałów zanotowała 35 mln zł przychodów, o 41 proc. mniej rok do roku. Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 0,68 mln zł wobec 12,2 mln zł na plusie rok wcześniej. Spółka prowadzi hotele Czarny Potok Resort & SPA w Krynicy Zdroju, Hotel Dana w Szczecinie oraz sieć popularnych hoteli 500.

- Wykazane wyniki, istotnie gorsze niż przed rokiem, są pokłosiem małej liczby przekazanych lokali, co jest ściśle związane z cyklem realizacji inwestycji – mówi cytowana w komunikacie Małgorzata Szwarc-Sroka, członek rady nadzorczej J.W. Construction odpowiadająca za relacje inwestorskie. - Spółka ma potencjał do uruchomienia ponad 5,2 tys. lokali, z czego 2,6 tys. planuje rozpocząć w przyszłym roku. Projekty znajdują się w różnych lokalizacjach, największe w Gdańsku (636 lokale) i Pruszkowie (462 lokale) - dodaje.

Menedżerka podkreśla, że istotnym elementem strategii są domy w technologii prefabrykacji drewnianej, w oparciu o własną fabrykę w Tłuszczu. - Na osiedlu Villa Campina docelowo powstanie 175 luksusowych domów ekologicznych i energooszczędnych. Jest to wstęp do produkcji wielorodzinnych domów w technologii prefabrykowanej, szkieletowej, eko-budownictwa, dopracowanego do perfekcji przez Skandynawów, trwałego i doskonale sprawdzającego się w naszych warunkach klimatycznych – mówi Szwarc-Sroka.

W ciągu trzech kwartałów deweloper sprzedał 500 mieszkań, o 32 proc. mniej rok do roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA