fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Atmo we Wrocławiu już na starcie

materiały prasowe
Budowę dwóch sześciopiętrowych bloków przy ul. Dmowskiego 13 we Wrocławiu rozpoczyna Eiffage Immobilier Polska.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Eiffage Polska Budownictwo. Atmo stanie na Kępie Mieszczańskiej, tuż przy powstającym centralnym parku miejskim. W dwóch budynkach deweloper zaplanował 113 mieszkań o powierzchni od o26 do 145 mkw. – od kawalerek po sześciopokojowe lokale. Na parterze będzie pięć lokali usługowych. W garażu podziemnym powstanie 136 miejsc.

– Atmo to dla nas szczególna inwestycja. Jest pierwszym ogłoszonym we Wrocławiu własnym projektem deweloperskim naszej Grupy i trzecim realizowanym w regionie południowym – mówi Marek Kowalik, dyrektor regionu w Eiffage Polska Budownictwo. – Atmo łączy nowoczesne budownictwo z elementami historii. To wymagający obiekt, w którym dzięki rewitalizacji fasady dawnej stajni zachowamy przeszłość dla przyszłych pokoleń.

Atmo zaprojektowała pracownia Zbigniewa Maćkowa. - Projekt ma charakter loftowy, przejawiający się w przeszkleniach strefy wejściowej oraz sklepieniach w układzie krzyżowym w części usługowej. Historycznym akcentem budynku będzie ceglana fasada dawnej stajni, która w XIX wieku wchodziła w skład koszar wojskowych. Po gruntownej rewitalizacji stanie się częścią nowoczesnego budynku. Całości dopełni podświetlenie elewacji frontowej – opisują przedstawiciele Eiffage Immobilier Polska.

Zakończenie budowy deweloper zapowiada na drugą połowę 2022 roku. To druga wspólna inwestycja mieszkaniowa Grupy Eiffage we Wrocławiu. Na Przedmieściu Oławskim przy ulicy Haukego-Bosaka 18 i 20 powstają apartamenty HB1820.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA