fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Chiny: Liczba ofiar nowego wirusa wzrosła do sześciu

AFP
Liczba ofiar nowego koronawirusa, którego ognisko kilka tygodni temu pojawiło się w chińskim Wuhan, wzrosła do sześciu - informuje AFP.

Wcześniej rano informowano o czterech ofiarach wirusa.

W Chinach na wirusowe zapalenie płuc wywołane nowym koronawirusem zapadło już ponad 200 osób, choć władze Chin podejrzewa się o zaniżanie liczby chorych. Przypadki zachorowań wywołanych nowym koronawirusem odnotowano już w Tajlandii, Korei Południowej i - prawdopodobnie - w Australii. 

20 stycznia władze poinformowały, że z najnowszych ustaleń wynika, iż wirusem można zarazić się od człowieka (wcześniej podkreślano, że jest to mało prawdopodobne).

Miejska Komisja Zdrowia w Wuhan poinformowała w poniedziałek, że co najmniej 15 pracowników służby zdrowia zaraziło się wirusem. Stan jednego z nich jest krytyczny.

Wszyscy zarażeni wirusem są obecnie izolowani od innych pacjentów.

Chiny walczą z wirusem w przededniu obchodów Chińskiego Nowego Roku, które przyciągają do Państwa Środka setki milionów turystów z całego świata.

Nowy wirus należy do tej samej rodziny wirusów co wirus wywołujący SARS -  zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej. W wyniku epidemii SARS w latach 2002-2004 zmarły 774 osoby.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA