fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Druga osoba zarażona koronawirusem w USA. To kobieta z Chicago

AFP
Badania przeprowadzone u pacjentki z Chicago potwierdziły u niej infekcję koronawirusem. To druga osoba z wirusem 2019-nCoV na terenie stanów Zjednoczonych.

Informację o chorej podały oficjalnie Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC). Według tej agencji na terenie 22 stanów USA monitorowane na obecność koronawirusa były 63 osoby. W dwóch stwierdzono obecność wirusa, u 11 testy były negatywne. Lekarze czekają na wyniki pozostałych 50 osób.

Pacjentka u której stwierdzono obecność koronawirusa, ma ok. 60 lat i mieszka w Chicago. W grudniu podróżowała do Wuhan w Chinach. Została przyjęta do szpitala i jest w stabilnym stanie.

- Rozumiemy, że niektórzy ludzie martwią się tym wirusem i jego wpływem na Amerykanów - powiedziała dr Nancy Messonnier, dyrektor ds. schorzeń oddechowych w CDC, podczas piątkowego spotkania z mediami. - Bezpośrednie ryzyko dla obywateli USA jest obecnie niskie” - zastrzegła.

Również w piątek Departament Stanu USA ostrzegł obywateli Stanów Zjednoczonych, aby nie podrózowali do chińskiej prowincji Hubei z powodu koronawirusa. Chińskie władze już dzień wcześniej poinformowały, że liczba ofiar śmiertelnych wirusa wzrosła do 25.

Pierwszy przypadek osoby zainfekowanej koronawirusem zanotowano trzy dni temu, na terenie stanu Waszyngton.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA