fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

WhatsApp zablokowany w Brazylii

Bloomberg
Na 48 godzin zablokował serwis brazylijski wymiar sprawiedliwości w związku z postępowaniem prowadzonym na wniosek osoby, której danych nie ujawniono.

Z WhatsApp korzysta w Brazylii prawie 100 mln ludzi dziennie, czyli ponad 10 proc. wszystkich użytkowników komunikatora.

Zakaz wydany przez brazylijski sąd obowiązuje od północy w czwartek lokalnego czasu. Nakaz zablokowania komunikatora dostali operatorzy telekomunikacyjni w Brazylii. Nie wiadomo dokładnie, czego dotyczy sprawa, której wynikiem jest blokada uderzająca w tak dużą grupę ludzi. Jak podał „The Guardian", w oświadczeniu Sądu w Sao Bernardo do Campo napisano, że WhatsApp (jego właścicielem jest Facebook) dwukrotnie odmówił wcześniej współpracy z sądem (w lipcu i sierpniu tego roku), po cym został poinformowany o możliwych konsekwencjach takiej decyzji.

Właściciel Facebooka, Mark Zuckerberg, zaapelował na swoim profilu facebookowym o to, by głośno wyrażali swój sprzeciw, jeśli nie zgadzają się na takie działania. On także nie ujawnił jednak, czego dotyczy cała sprawa.

– Jestem zaskoczony, że nasze wysiłki w chronieniu danych użytkowników mogą skutkować decyzją jednego sędziego, z powodu której ukarani zostają wszyscy brazylijscy użytkownicy w Brazylii – napisał Zuckerberg.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA