fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Wkrótce debiut Gremi Media na NewConnect

Fotorzepa/Radek Pasterski
Wydawca „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” wkrótce zadebiutuje na alternatywnym parkiecie.

Zarząd GPW wydał zgodę na wprowadzenie do obrotu 1,39 mln akcji serii B (to 66,6 proc. kapitału). Głównym akcjonariuszem Gremi Media jest giełdowa spółka KCI kontrolowana przez krakowskiego przedsiębiorcę Grzegorza Hajdarowicza. W sierpniu i wrześniu br. KCI sprzedała inwestorom krajowym i zagranicznym 15,5 proc. akcji Gremi Media. Właścicielem 5-proc. pakietu stała się spółka Loverose, główny udziałowiec RUCH-u.

Wprowadzenie Gremi Media na NewConnect to ostatni etap przekształcenia firmy znajdującej się pod kontrolą jednego podmiotu w spółkę publiczną, transparentną i wycenianą przez rynek. W ofercie prywatnej akcje zostały sprzedane po 147 zł, co oznacza kapitalizację Gremi Media na poziomie ponad 251 mln zł. Grono inwestorów mniejszościowych ma rosnąć, bo KCI docelowo chce kontrolować 60 proc. akcji Gremi Media.

Gremi Media jest wydawcą dziennika „Rzeczpospolita", lidera cytowalności wśród prasy i wicelidera wśród wszystkich rodzajów mediów. „Rzepa" jest też liderem sprzedaży e-wydań. W portfolio Gremi Media jest również „Parkiet", dziennik poświęcony szeroko rozumianemu inwestowaniu i oszczędzaniu, jedyny ukazujący się także w sobotę. Oba flagowe tytuły rozwijają portale (rp.pl i parkiet.com) oraz telewizję internetową.

W grupie Gremi Media są również eKiosk – dystrybutor cyfrowej prasy i książek (portale egazety.pl i nexto.pl), Compress – firma PR, MMConferences - niezależny organizator warsztatów i konferencji oraz portale kariera.pl (platforma rekrutacyjna) i Kancelarie RP (usługi prawnicze).

Jaka jest strategia Gremi Media? - Nasza grupa powinna iść w ściśle wyspecjalizowanym kierunku – ma to być odpowiednik „Financial Timesa", czyli produkt premium dla wymagającego odbiorcy. Budujemy media, które patrzą na świat przez pryzmat ekonomii i prawa, ale które nie stronią od polityki i kwestii społecznych – mówił niedawno Grzegorz Hajdarowicz.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA